Ranking projektorów Full HD, Marzec 2021

10202 Wyświetleń

Na rynku wa dalszym ciągu ogromną popularnością cieszą się projektory Full HD. Główną zasługą takiego stanu rzeczy jest cena. Projektor Full HD o mocnej lampie i dobrym kontraście można kupić już za sumę mniejszą niż dwa tysiące złotych. Takie urządzenia oferują bardzo przyzwoitą jakość oraz dobre wrażenia wizualne. Zazwyczaj są to modele nieduże, które łatwo można zainstalować pod sufitem, postawić na szafce lub stoliku.

Projektory Full HD stały się urządzeniami bardzo uniwersalnymi. Można je wykorzystać zarówno do oglądania filmów, seriali, sportu czy grania w gry. Umożliwiają podłączenie do zestawu kina domowego, dekodera tv,dowolnego odtwarzacza lub konsoli do gier takiej jak Playstation oraz XBox. Ostatecznie większość projektorów Full HD dobrze sprawdza się pracując zarówno w ciemnej salce kinowej jak i pokoju dziennym. Producenci wyposażają je w mocne lampy, dające zadowalające światło nawet podczas oglądania w dzień.

             Poniżej przygotowaliśmy ranking pięciu wyróżniających się projektorów Full Hd. Są to modele, które cenowo nie rujnują portfela a oferują bardzo dobrą jakość obrazu, mocne kolory oraz wysoki kontrast. Poza głównymi informacjami, znajdziesz nasze opinie oraz w linkach odnośniki do aktualnych cen i pełnej specyfikacji technicznej. Zapraszamy do zapoznania się z polecanymi modelami.

 

Acer H6541BD

H6541BDI.jpg

Uniwersalny projektor domowy, który docenią zarówno fani filmów, seriali, oglądania telewizji czy grania w gry. Acer H6541BD oferuje bardzo mocną w tej klasie cenowej lampę o natężeniu 4000 ANSI Lumenów oraz kontrast 10000:1. To wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie niewiele przewyższającej 2400 zł. Do wyświetlania obrazów Full HD możemy wykorzystać dwa wejścia HDMI. Poza tym na pokładzie znajdziemy również USB (5V), VGA oraz wejście i wyjście audio. Dzięki technologii DLP uzyskuje zadowalający poziom czerni oraz naturalne kolory. Jest to również jeden z tych projektorów, na którym możemy odtwarzać obrazy 3D. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest możliwość połączenia bezprzewodowego, dzięki dołączonemu przez producenta doungle USB WIFI. Co ważne producenta w standardowym wyposażeniu projektora dodaje również torbę transportową.

To nieduże urządzenie wyposażone jest w wiele rozwiązań technologicznych odpowiedzialnych za poprawę jakości obrazu. Color Boost odpowiada za mocne natężenia barw, Color Safe to technologia dbająca za naturalne barwy a Lumi Sense zapewnia natężenie światła, które na bieżąco jest modyfikowane w zależności od wyświetlanej sceny.

Ogólnie Acera oceniam dobrze jako urządzenie uniwersalne i poprawnych kolorach.

 

Mocne strony projektora Acer H6541BD

 • Dobre kolory
 • Atrakcyjna cena
 • Duża ilość złącz

 

Optoma HD28e

            Optoma od lat bardzo dobrze sobie radziła a kategorii projektorów Full HD. Właściwie zdążyła nas już przyzwyczaić, że wyznacza trendy i jakość w swojej klasie. Nie inaczej jest z nowym modele HD28E. Jest to naturalny następca modelu HD27E o poprawionych parametrach. Poza rozdzielczością Full HD oferuje natężenie światła 3800 ANSI Lumenów oraz bardzo wysoki kontrast 30000:1. To wszystko przekłada się zarówno na dobrą widoczność w dzień jak i mocne kontrasty tak niezbędne do poprawnej projekcji filmowej. Fantastycznie sprawdza się podczas wieczornych filmowych seansów. Kolory są dobrze dopracowane, precyzyjnie odwzorowane z dbałością o każdy szczegół. Ciężko jest w tej klasie znaleźć projektor o bardziej filmowych i kinowych barwach.

Do zaskakująco dobrej reprodukcji czerni Optoma wykorzystuje technologię Dynamic Black, która na bieżąco steruje mocą lampy tak aby w ciemnych scenach stworzyć prawdziwy czarny kolor. Jak na tę klasę sprzętu nie ma sobie równych.

            Pomimo tych oczywistych zalet Optoma HD28E nie zrujnuje naszego portfela ponieważ jej obecna cena niewiele przekracza 2500 zł.

            Obudowa wykonana została w czarnej kolorystyce, jest nieduża i lekka. Jako pewien minus muszę niestety uznać ubogą ilość złącz. Na tylnym panelu znajdziemy jedynie złącze HDMI, USB oraz wyjście audio.

 

Mocne strony projektora Optoma HD28E

 • Bardzo dopracowane kolory
 • Nieduże wymiary
 • Mocna czerń

 

ViewSonic PX701HD

            Kolejny w naszym zestawieniu bardzo uniwersalny projektor do rozrywki domowej. Ten projektor FULL HD cechuje się wysoką jasnością 3500 ANSI Lumenów oraz przyzwoitym kontrastem na poziomie 12000:1. Parametry niby przeciętne, ale odwzorowanie kolorów oraz plastyczność obrazu uznaje za jedną z lepszych spośród projektorów Full HD. Patrząc też na cenę, która wynosi niecałe 2400 zł wydaje się być naprawdę ciekawą propozycją. ViewSonic posiada pełną paletę złącz, które są niezbędne do użytku w domu. Znajdziemy tu dwa złącza HDMI, VGA, USB oraz wejścia i wyjście audio. Wyposażony jest również w głośniki. Dużym plusem projektora ViewSonic jest żywotność lampy. Dzięki trybom oszczędzania takim jak Eco i Super Eco możemy eksploatować jedną lampę nawet przez 20000 godzin.

 

Mocne strony projektora ViewSonic PX701HD

 • Atrakcyjna cena
 • Pełna paleta złącz
 • Uniwersalne kolory

 

Epson EH-TW740

TW740.jpg

            Posiada wiele ciekawych cech, które docenią fani prawdziwego kina domowego. Epson EH-TW740 to projektor w którym inżynierowie przyłożyli się do kolorów, kontrastów i czerni. Zastosowano lampę o dużej mocy 3300 ANSI Lumenów, dzięki której wieczorne seanse dają bardziej naturalne barwy. Dzięki zastosowanej technologii wyświetlania obrazu w projektorze 3LCD mamy tutaj do czynienia z równomiernie podświetlonym obrazem na całej wielkości ekranu.

W EH-TW740 zastosowano dużo systemów poprawy jakości kolorów, dążąc do tego aby były maksymalnie mocne, przy zachowaniu naturalnego odwzorowania obrazu zamierzonego przez reżysera. Wrażenia z oglądania są bardzo dobre.

 

Mocne strony projektora Epson EH-TW740

 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
 • Równomiernie podświetlony obraz
 • Wysokiej jakości tryby kolorów

 

 Epson EH-TW5820

TW5820.jpg

EH-TW5820 - to najwyższy model spośród projektorów Full HD do użytku domowego od firmy Epson. Technologia 3LCD sprawia, że kolory, które oferuje Epson są mocno nasycone, precyzyjne i bardzo dobrze widoczne nawet w nieprzystosowanych do tego pomieszczeniach. Epson może pracować zarówno w pokoju dziennym, salce kinowej, sypialni jak i można z niego korzystać jako z projektora przenośnego. Duże możliwości ustawienia umożliwia szeroki zakres powiększenia obrazu oraz korekcja trapezu w pionie i poziomie.

Główne parametry to jasność na poziomie 2700 Lumenów, kontrast: 70000:1, technologia tworzenia światła 3LCD, żywotność lampy szacowana jest na 7500h w trybie oszczędnym. Warto też pamiętać, że to właśnie Epson oferuje zamienne lampy w stosunkowo niskich cenach.

            EH-TW5820 wyróżnia się na tle konkurencji zarówno funkcjonalnością, dobrym obiektywem i wysokiej jakości kolorami. Niestety za tą wyższą jakość trzeba zapłacić nieco więcej niż za resztę prezentowanych projektorów. Epson się ceni, jednak oferuje więcej możliwości i lepszą jakość od konkurencji.

 

Mocne strony projektora Epson EH-TW5820

 • Jasne i żywe kolory
 • Duże możliwości ustawień
 • Wysoka ostrość obrazu
 • Pozioma korekcja trapezu