Ranking projektorów 4K na 2019 rok. 5 Najciekawszych projektorów 4K. Jaki wybrać?

21305 Wyświetleń

Jaki projektor 4K/UHD wybrać, który jest najlepszym projektorem 4K w 2019 roku? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ oprócz rozdzielczości cechują się one różnymi parametrami jak i bardzo zróżnicowanym poziomem cenowym.

Dlatego stworzyliśmy dla Was ranking pięciu najciekawszych projektorów oferujących rozdzielczość 4K. Będzie to przekrój urządzeń z różnych przedziałów cenowych, najciekawszych rynkowych propozycji w 2019 roku.

BENQ TK800M - Najlepszy projektor 4K/ Ultra HD do jasnych pomieszczeń

Benq TK800M to następca bardzo popularnego z 2018 roku modelu Benq TK800. Jest to projektor 4K cechujący się wysoką jasnością i mocnymi kolorami. Dlatego za stosunkowo nieduże pieniądze producent zaoferował urządzenie nadające się również do pokojów dziennych czy tzw. użytkowych salonów. Benq TK800 może być projektorem stosowanym do stałej instalacji pod sufitem jak i modelem przenośnym. Dobrze sprawdzi się przy oglądaniu filmów jak i animacji czy sportu, sprawdziliśmy go także pod kątem gier i również nas nie zawiódł. Posiada wbudowane głośniki oraz kompaktowe wymiary. Poza tym jest to projektor estetycznie i nowocześnie wykonany, z dobrych jakościowo materiałów. 

Plusy:

-       wysoka jasność

-       dobre wykonanie

-       mocne kolory 

Minusy:

-       mały zakres regulacji obiektywu
OPTOMA UHD300X czyli najlepszy kinowy projektor 4K/ Ultra HD za nieduże pieniądze.

Optoma UHD300X podobnie jak Benq TK800M jest to obecnie jeden z najtańszych projektorów 4K na rynku. Optoma również sprawdzi się w pracy w salonie czy pokoju dziennym jednak jest lepszym rozwiązaniem do projekcji obrazu w mocno zaciemnionych pomieszczeniach. Oferuje on nieco mniejszą jasność 2000 Ansii, dzięki temu zachowuje dobrą czerń i kontrast. Optoma UHD300X ceniona jest również za wysoką kulturę pracy, oraz dobrą plastyczność obrazu. Optoma to specjalista od dobrych kolorów, filmowego stylu i dobrej czerni, dlatego jeśli głównie zależy Ci na tych właściwościach, powinieneś poznać bliżej ten model.

Plusy:

-       dobry poziom czerni

-       ładne kolory

-       cicha praca

Minusy:

-       mały zakres regulacji obiektywuBENQ W2700 - projektor 4K/Ultra HD dla bardziej wymagających użytkowników.

Benq W2700 to projektor 4K/UHD z nieco wyższej półki jakościowej. Producent podszedł do tematu z głową, zaproponował jasność na poziomie 2000 Ansii, która pozwala uzyskać mocny i kolorystyczny obraz dobry efekt HDR jak i nie tracić kontrastu i czerni.

Benq w2700 to urządzenie, które zaskakuje mocnym widocznym kontrastem, dobrymi kolorami oraz czernią. Bardzo dobre filmowe wrażenia oraz doskonałe odwzorowanie naturalnych kolorów to jego główne pozytywne cechy. Urządzenie można też profesjonalnie kalibrować. Otrzymujemy nawet raport z fabrycznej kalibracji tego sprzętu. Miły gest od producenta. 

Plusy:

-       mocna czerń

-       dobre kolory

-       wysoki kontrast

Minusy:

-       głośność pracyEPSON EH-TW9400 - profesjonalne kino domowe 4K/Ultra HD

Epson EH-TW9400 to projektor 4K pracujący w technologii LCD. Matryca z ciekłych kryształów ma sporo plusów. Mocne kolory, naturalne odwzorowanie barw oraz taka sama jasność wszystkich kolorów jak i światła barwnego to konkretne plusy modelu TH-TW9400. Poza tym Epson wyposażył swój topowy projektor 4K w wysokiej jakości obiektyw o bardzo dużym zakresie powiększania i zmniejszania obrazu jak i przesunięcia w pionie i poziomie. Dodatkowo Epson EH-TW9400 pracuje bardzo cicho co sprawia, że może być zainstalowany nawet zaraz nad naszą głową, nie będzie przeszkadzał  nawet podczas cichego seansu. Warto też wspomnieć że w wersji EH-TW9400W, otrzymujemy projektor wyposażony w bezprzewodowy przesył sygnału. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Plusy:

-       mocne kolory

-       wysoki kontrast

-       kultura pracy

-       duży zakres regulacji obiektywu

Minusy:

-       wysoka cena

-       duże wymiaryJVC- RS1000 - najwyższa jakość projekcji 4K/Ultra HD

Projektor 4K JVC- RS1000 to podstawowy model producenta. Marka JVC praktycznie od zawsze była wyznacznikiem najwyższej jakości obrazu w projektorach. Tam gdzie inni producenci oferowali swoją najwyższą jakość, tam JVC dopiero rozpoczynał. Pomimo tego, że cena projektorów JVC wydaje się zaporowa to i tak produkty te sprzedają się zazwyczaj “na pniu”. Dodatkowo w ofercie można znaleźć modele RS2000 i RS3000. Te oferują lepszy kontrast oraz w topowym modelu pracę w rozdzielczości 8K. Mimo wszystko nawet podstawowy model RS1000 uznany jest za projektor 4K o najlepszych kolorach, najmocniejszej czerni oraz najlepszemu odwzorowaniu ruchów jak i detali obrazu. Bezkompromisowa jakość dla najbardziej wymagających.

Plusy:

-       najlepsze kolory

-       najwyższa czerń

-       jakość HDR

-       bardzo wysoki kontrast

Minusy:

-       wysoka cena

-       duże wymiary
[contact-form-7 id="2"]

Kategoria:: Poradniki, Projektory