Jaki wybrać projektor do baru, pubu, restauracji?

669 Wyświetleń

Projektor do baru, pubu, restauracji - jaki wybrać?

Projektory to urządzenia do wielu zastosowań. Wielu z Was mogą się kojarzyć głównie z salami szkolnymi, wykładowymi czy urządzeniami do kina domowego - to właśnie tam najczęściej znajdują swoje zastosowanie. Jednak coraz częściej projektory można spotkać w miejscach użyteczności publicznej takich jak puby czy restauracje. W poniższym materiale podpowiem co jest ważne i na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy wyborze projektora do lokalu gastronomicznego.

Projektor w pubie, barze czy restauracji. Jakie zastosowanie?

Pub, bar czy restauracja to miejsca, do których przychodzimy dobrze zjeść, napić się oraz po prostu zrelaksować i miło spędzić czas. Projektor jest jednym z elementów dzięki któremu Twoja restauracja może stać się ulubionym miejscem spotkań. Zapewnia emocje, klimat, zachęca do spędzania czasu wspólnie ze znajomymi – np. Poprzez wyświetlanie wydarzeń sportowych na dużym ekranie. Wiadomo, że najlepiej dzielić emocje w większym gronie ludzi, którzy również kibicują tej samej drużynie.

Wydarzenia jak mundial, mistrzostwa Europy w piłce nożnej, lekkoatletyce czy olimpiada ściągają do barów mnóstwo kibiców. Dlatego dobry projektor i duży ekran to idealne uzupełnienie gastronomicznej oferty.

Projektor to jednak nie tylko sport, sprawdzi się w lokalach muzycznych do wyświetlania koncertów czy teledysków. W klubach mogą stanowić fantastyczne multimedialne tło nocnej imprezy a w spokojnych kawiarniach fantastycznie wypełnić czas wyświetlając filmy czy dodatkowe informacje o serwowanych daniach. Sam kilkukrotnie prowadziłem ciekawe projekty, w których na projektorze wyświetlane było interaktywne menu lokalu lub na żywo pokazywane było działanie kuchni. Pomysłów jest wiele i w ich realizacji ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jak wybrać projektor do pubu, baru, restauracji?


Jeżeli jesteś właścicielem lub managerem tego typu miejsca i chciałbyś uatrakcyjnić swoją ofertę dla gości, warto pomyśleć nad projektorem i dużym ekranem. Na rynku istnieje jednak modeli projektorów o zróżnicowanych parametrach, które sprawdzą się w różnym przeznaczeniu. Dlatego dobrze abyś zastanowił się najpierw jakiego rodzaju materiały masz zamiar wyświetlać na projektorze. Czy będzie to głównie sport, czy może teledyski. Inaczej dobieramy projektor pod względem wieczornego wyświetlania filmów a inaczej do wyświetlania statycznych materiałów jak zdjęcia, reklamy czy jadłospis.

Poniżej przedstawiamy propozycje projektorów do pubu, baru, restauracji, wyróżniające się spośród konkurencji.

1. Epson EH-TW5400

Jest to nieduży uniwersalny projektor, który dobrze się sprawdzi na przykład do wyświetlania sportu, filmów czy teledysków. Oferuje on rozdzielczość Full HD i dzięki technologii 3 LCD jego kolory są mocne i dobrze nasycone nawet przy pełnym oświetleniu pomieszczenia. Projektor ten będzie dobrym rozwiązaniem w połączeniu z ekranem do 120 cali.


2. Benq TK800M

Projektor dla tych, którym zależy na wysokiej jakości. Benq TK800M to projektor oferujący rozdzielczość 4K oraz jasność na poziomie 3000 ANSI lumenów. Idealnie sprawdzi się w pubach lub barach sportowych. Dzięki mocnemu natężeniu światła kolory będą mocne nawet w dzień a wysoka rozdzielczość pozwoli na dokładne wyświetlenie nawet najdrobniejszych szczegółów.


3. Optoma EH470

Projektor o wysokiej jasności i rozdzielczości - FULL HD. Dobry uniwersalny sprzęt do dużych pomieszczeń i dużych ekranów. Jasność to 5000 ANSI lumenów, wysoka rozdzielczość FULL HD zapewniają dobrą widoczność nawet na dużym ekranie. Nieduże rozmiary i łatwa konfiguracja sprzętu sprawią, że sprawdzi się również jako sprzęt przenośny.
Zadzwoń do nas: 503 982 629 lub wyślij maila: sklep@projektorhd.pl.