Projektor vs telewizor. Co wybrać?

854 Wyświetleń 151 Polubień

Projektor nie zastąpi telewizora a telewizor- projektora. Są to dwa odrębne typy sprzętu a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu, jaki efekt chcesz uzyskać a nawet jakie masz zainteresowania i jaki prowadzisz styl życia! Poniżej zwracamy uwagę na najważniejsze funkcje i sposoby wykorzystania projektora oraz telewizora.

Telewizory

Telewizory zdecydowanie górują nad projektorami pod względem funkcjonalności. Ich instalacja jest dużo prostsza i szybsza. Wystarczy w dogodnym dla siebie miejscu postawić lub powiesić telewizor, ponieważ, niezależnie od pory dnia i nasłonecznienia pomieszczenia, zachowają ten sam kontrast i nasycenie koloru.

Oczywiście nie zapominajmy o jednej z najważniejszych zalet – wygodzie Smart TV. Dzięki tej funkcji możesz go szybko podłączyć do internetu, przesyłać bezprzewodowo obraz oraz korzystać z aplikacji streamingowych, (tj. Netflix, Youtube, Amazon). Poza tym, aby oglądać płatne, kodowane kanały, wystarczy, że włożysz do środka kartę danego dostawcy, co nie wymaga dodatkowych urządzeń.

Dlatego jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią wygodę prostej instalacji oraz oglądania filmów, seriali i programów w ciągu dnia. W końcu dla osób, które włączony telewizor traktują jako idealne tło do wykonywania codziennych czynności.

Graniczna wielkość telewizorów, w rozsądnych cenach, to 55-65 cali. Modele o rozdzielczości Full HD możesz kupić już za 2000zł!

Jeśli jednak zależy Ci na na 100-calowym obrazie lecz nie masz budżetu rzędu kilku dziesięciu tysięcy złotych, warto zastanowić się nad zakupem projektora.

Projektory

Producenci oferują coraz mocniejsze lampy do projektorów, dzięki którym można uzyskać wyraźny obraz nawet w miejscach o dużej ilości rozproszonego światła. Mimo to olbrzymie znaczenie ma odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki zasłonom lub roletom będziesz mógł cieszyć się pełnymi możliwościami tego sprzętu.

Aby korzystać z funkcji podobnych do tych, wbudowanych w telewizorze, musimy podłączyć do projektora niezbędne sprzęty. Dzięki licznym wejściom HDMI, portom USB łatwo podłączysz dowolne urządzenia. Zalecane jest by zainstalować odpowiedni ekran oraz doprowadzić prąd oraz kabel sygnałowy do projektora zawieszonego na suficie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że filmy produkowane są z myślą o wyświetlaniu ich na projektorach. Dlatego to właśnie one najwierniej odwzorowują kontrasty, czernie i kolory zgodnie z zamysłem reżysera.

Dodatkowym plusem jest to, że projektor jest urządzeniem które można swobodnie transportować. Można go zabrać do pracy (wystarczy nam szara lub biała ściana do wyświetlania obrazu), do znajomych lub na wakacje, co byłoby trudne w przypadku telewizora.

Jeśli jesteś osobą, która ceni naturalność kolorów, realistyczny i szczegółowy obraz, to projektor jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdzi się on również dla osób, które wieczorami lubią oglądać ulubione filmy lub seriale w kinowych warunkach bez wychodzenia z domu.

Najtańsze projektory, wyświetlające obraz o przekątnej 100-200 cali, możesz kupić już od 2000 zł. W cenie 3000zł otrzymasz zestaw projekcyjny (projektor + ekran) w jakości Full HD.

Jeśli zależy Ci na rozdzielczości 4K, przygotuj się na cenę rzędu 6500 zł + ekran 2000-3000 zł oraz kable i uchwyty o łącznej wartości ok 1000 zł.

Artykuł został stworzony we współpracy z kanałem Omawiamy.pl

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Kategoria:: Poradniki

Twój komentarz